Eskişehir Buzdolabı Tamiri

Eskişehir Buzdolabı Tamiri

Buzdolapları, gerekli soğukluk derecesini sağlayarak, yiyecek ve içeceklerin uzun bir süre boyunca çürümeden, sağlıklı bir şekilde saklanmasını ve muhafaza edilmesini sağlayan elektronik ev aletlerinden biridir. Elektrik arızaları dışında kullanılmaya başlanıldığı günden itibaren; hiç ara vermeden soluksuz çalışan buzdolapları, zaman zaman teknik arızalar vererek bir takım sorunlar ile karşılaşabiliyor. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesi ile bir takım yeni özelliklere sahip akıllı buzdolapları kullanılmaya başladı. Sürekli ihtiyaç duyulan ve kullanımda olan buzdolapları, bir süre sonra arızalanabilir ya da bakım ihtiyacı doğabilir.

Buzdolabınızın markası ve modeli ne olursa olsun, Çamlıca buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçerek, buzdolabınızdaki herhangi bir arızayı ya da sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Buzdolapları elektronik ev aletleri oldukları için, birçok sebeple hata verebilir, çalışma sistemleri aksayabilir. En çok karşılaşılan buzdolabı sorunlarını aşağıda sizler için sıraladık;

En sık karşılaşılan buzdolabı sorunları

Buzdolabı çalışmıyor

Buzdolabının fişi prize tam oturmamış ya da priz arızalanmış olabilir. Uzatma kablosu vasıtası ile buzdolabı fişini oturtarak, buzdolabının elektrik alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Fişi tam takmanıza rağmen, buzdolabı çalışmıyorsa, problem buzdolabı ve fiş arasındaki bağlantıdan kaynaklanıyor olabilir. Sorun buzdolabı fişinden kaynaklanıyorsa, daha fazla zorlamanız; ani akım yüklenmesine sebep olarak, buzdolabı motorunun yanmasına neden olabilir. Bu tarz bir sorun ile karşılaştığınız taktirde; Eskişehir Çamlıca Teknik Servis ile iletişime geçerek, sorununuzun kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor

Buzdolabınız çalışmasına rağmen soğutmuyorsa, sorununuzun birden fazla nedenden kaynaklanması muhtemeldir.

Buzdolabı çalışmasına rağmen neden soğutmaz?

 • Buzdolabının kapısı sıkıca kapatılmamıştır
 • Buzdolabı gaz kaçağı yapıyor olabilir
 • Dondurucu ya da soğutucu bölmesinin soğukluk ayarı düşük olabilir
 • Buzdolabınızın suyu tahliye ettiği kanallar tıkanmış ya da arızalanmış olabilir.
 • Buzdolabı rezistanslarından biri ya da birden fazlası bozulmuş, arızalanmış olabilir.
 • Buzdolapları, içerisinde yer alan gaz sayesinde, soğutma işlemini meydana getirirler. Bu sebeple buzdolabı kapılarının düzgün ve sıkı şekilde kapatılması gerekmektedir. Buzdolabı kapısı açık kaldığı taktirde; gaz kaçağı yapabilir. Buzdolabı kapısını kapattığınız halde soğutma işlemini gerçekleştirmiyor ise, her ihtimale karşı rezistanslarınızı kontrol ettirmeniz ve arızalı ise değiştirmeniz gerekmektedir.

Buzdolabı Motoru ( Kompresör ) Çalışmıyor

 • Buzdolabının sıcaklık düzeyi doğru ayarlanmamış olabilir.
 • Buz çözme devresi aktifleştirilmiş olabilir.

Buzdolabı Soğutucu Bölmesi Terleme Yapıyor

 • Buzdolabının yer aldığı ortam, oda sıcaklığının çok daha altında ve soğuk olabilir.
 • Buzdolabının bulunduğu yer ve ortam nemli olabilir.
 • Buzdolabının kapısı çok sık açılıp kapanıyor olabilir.

Buzdolabı Buzlanma Yapıyor

Buzdolabının aşırı buzlanma yapması, normal bir durum değildir. Buzdolabı buzlanma yapıyor ve içerisindeki yiyecekler, içecekler bundan etkileniyorsa; sorun birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir.

Buzdolabının kapısı düzgün kapatılmalıdır

Termostat ayarları gözden geçirilmeli, normal seviyeye getirilmelidir.

Buzlanma yaşanan buzdolabı No – Frost özelliğine sahipse, hava akımını sağlayan delikler tıkanmış ya da arızalanmış olabilir.

Termostat ayarlarını soğutucu ve dondurucu için en uygun seviyeye getiriniz. Şayet buzlanma sorunu devam ediyorsa, buzdolabının kapısını açık bırakarak 2 gün boyunca fişini çekerek bekletiniz. Eğer arıza devam ediyorsa, profesyonel Eskişehir Çamlıca Teknik Servisinden destek alınız.

Buzdolabının Kapısı Kapanmıyor

Buzdolabınızın kapısı kapanmıyor ya da kapansa bile aralık kalıyorsa, uzun süre kullanım sonrasında görünen bu sorunun ana kaynağı contaların zarar görmesinden kaynaklanıyor olabilir. Contalarınızı kaliteli ve garantili bir şekilde değiştirmeniz, buzdolabınızın ilk günkü performansı ile yeniden çalışmasını sağlayacaktır. Contalarınızı değiştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, kısa süre içerisinde buzdolabınızın eski haline kavuşabilirsiniz.

Buzdolabı Ses Yapıyor

Buzdolabının ses yapması, birden fazla sebepten kaynaklanabilir. Bu sebepler, buzdolabı fanının bozulması, motorun arızalanması ya da buzdolabın içinde yer alan ara kanal rezistans parçasının bozulması olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra buzdolabının bulunduğu zeminin dengesiz ya da eğimli olmasından, hava ısınmaya başladıkça; buzdolabının daha fazla enerji harcamasından kaynaklanabilir. Sorunun ana kaynağını bularak, çözüm üretebilmek için; teknik servisimiz ile iletişime geçebilir, kısa süre içerisinde buzdolabınızı ilk günkü performansı ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Buzdolabı Su Akıtıyor

Buzdolabınız su akıtıyorsa, buzdolabınızın sıcaklık düzeyini olması gerektiği gibi ayarlamanız gerekmektedir. Sonrasında sebzelik bölümünü kontrol ederek, birikmiş su varsa temizleyin. Buzdolabının su akıtıyor olması; motor, ara kanal rezistans gibi parçaların arızalanmasından kaynaklanıyor olabilir. Sorunun ana kaynağını teknik bilginiz olmadan saptamanız olasılıksızdır. Hemen 0544 266 15 43 numaralı hattan Çamlıca Teknik Servis ile iletişime geçerek, sorununuzun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

 Bir cevap yazın

Konuşmayı başlat
Whatsapp
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim
Powered by