Eskişehir Çamaşır Makinası Tamiri

Eskişehir Çamaşır Makinası Tamiri

Günümüzde kullanılan çamaşır makineleri, teknolojinin de gelişmesi ile oldukça işlevsel çözümler sunmaya başladı. Dokunmatik ekranlı çamaşır makinasından, kurutma makinesinin sunduğu tüm işlevlere sahip olan makinalar üretilmeye başlandı. Her ne kadar günümüzde kullanılmakta olan çamaşır makinaları oldukça işlevsel kullanıma ve özelliklere sahip olsa da, kimi zaman arızalanabilmektedirler. Arızalanan çamaşır makinalarınızı Eskişehir Çamaşır Makinası Tamiri ekibi olarak; eski haline getirebilmek adına sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Çamaşır makinelerine düzenli olarak bakım yapmak gereklidir. Çamaşır makinesi bakımı, hem makinanın kullanım ömrünü uzatarak, çok uzun süreler bozulmadan kullanılmasına yardımcı olur hem de kıyafetlerin daha temiz ve sağlıklı şekilde yıkanmasını sağlar. Bazı durumlarda yapılan bakımlara rağmen, çamaşır makinası zaman zaman arızalanabilir ya da bozulabilir.

Eskişehir Teknik Servis

Çamaşır makinası arızalandığında ya da herhangi bir aksamı bozulduğunda; yeni bir makine almak yerine var olan arızayı onararak, hem bütçe tasarrufu yapabilir hem de zaman harcamaktan kurtulabilirsiniz. Peki çamaşır makinasının arızası nasıl çözülür?

Eskişehir beyaz eşya tamir bakım servisi olan Çamlıca Teknik Servis, uzun yıllardır sektörün verdiği tecrübe ile çamaşır makinalarının bakımını, tamirini ve onarımlarını titizlik ile gerçekleştirmekte. Çamaşır makinanızın verdiği arıza durumuna ve isteğinize göre ikinci el ya da sıfır yedek parça temin ederek, çamaşır makinanızın eskisi kadar sağlam olmasını sağlıyoruz. Öte yandan kullanıcı hatası bulunmayan arızalarda ise; garantili yedek parça değişimi de sağlamaktayız.

Sık Karşılaşılan Çamaşır Makinası Arızaları

Çamaşır makinası su almıyor.

 • Çamaşır makinası su almıyorsa, su girişini sağlayan şebeke musluğu kapalı durumda olabilir,
 • Su girişini sağlayan hortum bükülmüş ya da yırtılmış olabilir. Su girişini sağlayan hortumları gözden geçirerek düzeltin.
 • Su giriş filtreleri tıkanmış olabilir, bu durumda çamaşır makinasına teknik müdahale etmeden, servisimizi arayarak; olası arızanın büyümesini engelleyebilirsiniz.
 • Çamaşır makinasının kapısı tam olarak oturmamış olabilir.

Çamaşır makinası suyu boşaltmıyor.

 • Çamaşır makinası suyun boşaltımını sağlamıyorsa, hortum kıvrılmış ya da tıkanmış olabilir. Boşaltma hortumunu kontrol ederek tıkanan kısımlarını temizleyin.
 • Pompa filtresi tıkanmış olabilir, pompa filtresini temizleyerek makinanın suyu boşaltmasını sağlayabilirsiniz.
 • Pompa motoru arızalanmış olabilir, yeni bir pompa motorunun takılması için, teknik servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Çamaşır makinasına su dolar dolmaz boşalıyor.

 • Çamaşır makinanız su alır almaz boşaltıyorsa, bunun birçok sebebi olabilir.
 • Su tahliye hortumu makinaya göre kısa geliyor olabilir
 • Su tahliye hortumunun ucu, makinaya göre oldukça alçakta olabilir ya da yere düşmüş olabilir. Su tahliye hortumu, makina ile uygun yüksekliğe konumlandırılmalıdır.

 

Çamaşır makinesi çok titriyor.

 • Çamaşır makinasının ayakları tam olarak ayarlanmamış olabilir ya da çamaşır makinasının konumlandırıldığı yer eğilimli olabilir. Makina ayakları düzenlenmelidir.
 • Çamaşır makinası sert bir yere temas ediyor olabilir, makinanın konumu değiştirilmelidir.
 • Çamaşır makinasının içerisine, makine kapasitesinin çok üstünde çamaşır konulmuş olabilir.

 

Çamaşır makinası gürültülü çalışıyor, çok ses yapıyor.

 • Çamaşır makinasının gürültülü ve sesli çalışıyor olması, makina içerisinde bir aksamın bozulduğuna ya da arızalandığına işaret eder.
 • Çamaşır makinanız çok ses çıkarıyorsa ya da gürültülü çalışıyorsa; Tambur yatak rulmanları arızalı olabilir. Çamaşır makinasının kasnak ile motor arasında yer alan kayış çıkarılmalı, makina kazanı el ile döndürülmelidir. Eğer gürültü, makina yatak rulmanlarından çıkıyorsa, yatak keçe ve rulmanları yenisi ile değiştirilmelidir.
 • Çamaşır makinasının tambur yatak gövdesi gevşemiş olabilir. Yatak cıvatalarını sıkmak gereklidir.
 • Çamaşır makinasının yıkama motoru arızalanmış olabilir. Motoru, motora kayış takmadan çalıştırmalı ve ses motor rulmanlarından geliyorsa, makinanın motor rulmanlarını değiştirebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kazan ve tambur arasına bir cisim ya da kıyafet parçası sıkışmış olabilir, cisim oradan çıkarıldığı taktirde; makina sessiz çalışmaya devam edebilir.
 • Çamaşır makinası rezistansı yerinden çıkmış ve akabinde tambura sürterek ses çıkartıyor olabilir. Çamaşır makinası ısıtıcıları kontrol edilmeli, yerinden çıkmışsa; yeniden takılmalıdır.
 • Çamaşır makinası amortisörleri arızalanmış olabilir. Amortisörleri kontrol edin, arızalanmış ya da bozulmuşsa, yenisi ile değiştirilmesi gereklidir.

Çamaşır makinanız ile karşılaştığınız herhangi bir sorunu, servisimiz aracılığı ile çözebilmek ve fiyat bilgisi almak için; 0544 266 15 43 numaralı hattı arayabilir, tecrübeli ve profesyonel teknik servis ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

 Bir cevap yazın

Konuşmayı başlat
Whatsapp
Merhaba,
Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilirim
Powered by